-0.3 C
Komló
2024. december 14.
KezdőlapPRA daganatos betegek hajhullása hogyan kezelhető?

A daganatos betegek hajhullása hogyan kezelhető?

A rákbetegség diagnózisa és a hozzá kapcsolódó többféle kezelés számos fizikai és emocionális kihívással jár együtt. Ezek közül az egyik a hajvesztés, melyet a kemoterápia vagy más egyéb terápiák hatására tapasztalják a páciensek.

A betegek többsége megéli, hogy hajuk megritkul, rosszabb esetben teljes kopaszság jelentkezik, ami jelentősen befolyásolja önértékelésüket és életminőségüket. Reményt adhat a páciensek számára, hogy a hajhullás problémájára a Denza lézeres hajkezelési eljárása megoldást kínál. A kíméletes és fájdalommentes beavatkozás segítségével a hat hónapja befejezett kezelést követően felgyorsítható a haj növekedése. Nézzük, milyen hatással van a hajhullásra a kemo- és a hormonterápia, és hogyan segíthet a lézeres eljárás.

A kemoterápia által okozott hajhullás

A kemoterápia során alkalmazott gyógyszerek célja a gyorsan osztódó rákos sejtek elpusztítása, azonban sajnos ez a hatás nemcsak a tumorsejtekre, hanem a gyorsan osztódó, egészséges sejtekre is kiterjed. A hajhagymák sejtjei is gyorsan osztódnak, így a kemoterápiás szerek hatására a hajhullás gyakori mellékhatás. A hajvesztés általában a kezelést követő 2-3 hét elteltével kezdődhet, míg végül akár a teljes kopaszságig jut a páciens.

A kemoterápiás kezelés befejezésével a haj általában újra elkezd nőni, de ez a folyamat mindenkinél változó. Az új haj gyakran eltérő textúrájú és színű lehet, mint a régi, és sok esetben egy-két hónapon belül megjelenik. Azonban a folyamat lassú, így a betegeknek türelemmel kell lenniük. Támogatásként pszichológiai, táplálkozási tanácsadás javasolt, ami segíti a haj regenerálódását is. 

Hormonterápia hatásai

Egyes rákos megbetegedés esetén hormonterápiát alkalmaznak, mely eltérő a kemoterápiától, azonban egyeseknél szintén hajhullást eredményez. Elsősorban a mell- és a prosztatadaganatos pácienseknél használják, célja a hormonok, például az ösztrogén és a tesztoszteron szintjének szabályozása, hogy megakadályozza a daganatok növekedését és terjedését.

A hormonális kezelések hatékonysága mellett azonban mellékhatásokat is okozhatnak, mint például hőhullámok, súlygyarapodás, hangulati ingadozások, és sajnos hajhullás is előfordulhat. A terápia befejezését követően legtöbb esetben a haj növekedése néhány hónapon belül elkezdődik, de a teljes helyreállás akár 6-12 hónapot is igénybe vehet. 

Hogyan segíthet a lézeres hajkezelés?

A lézeres hajkezelés potenciálisan segíthet a daganatos betegek kezelésének befejezése után a hajhullás gyógyításában, beleértve a hormonterápia vagy kemoterápia következtében fellépő hajvesztést is. A lézeres terápia alacsony szintű lézer használatával stimulálja a hajhagymákat, javítja a vérkeringést a fejbőr területén, és segít aktiválni a haj növekedését.

A fájdalommentes beavatkozás több alkalomból, áll és megkezdése előtt a páciensek kivizsgáláson esnek át. Az egészségi állapot felmérését követően személyre szabottan összeállított terv alapján haladnak a cél felé.

PR
PR
Fizetett Promóció
- Hirdetés -spot_img

Kövess minket

8,536RajongókTetszik
60KövetőKövetés
29FeliratkozóFeliratkozás
- Hirdetés -spot_img
- Hirdetés -spot_img

Minden más