Szombat délután érkezett a riasztás az E.ON-hoz, hogy a Somogy megyei Tabon egy rémült kiscica rekedt egy villanyoszlop tetején.
A tűzoltók azért kérték az áramszolgáltató szakembereinek segítségét, mert az oszlopon lévő vezetékek áram alatt voltak, így veszélyes lett volna a megközelítésük. Az E.ON készenlétes szerelői a helyszínre siettek, és egy gyors kockázatértékelés után megkezdték a mentést.
A történet végül pozitívan zárult: a hosszú ideje az oszlopon raboskodó macskát sértetlenül sikerült lehozniuk, majd átadták aggódó gazdájának. A cég posztja szerint azonban előtte még elbeszélgettek a jószággal, hogy többet ilyet ne csináljon, hiszen a hálózatbejárás továbbra is az ő feladatuk.
/címlapkép: E.ON Facebook/




