Sumony – Az őszi vonulás során 1-2 millió fecske éjszakázott napokon keresztül a sumonyi halastavak nádasaiban – számolt be róla a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).
Mint írják, idén sikerült a halastavakat teljesen feltölteni vízzel, így a kiterjedt nádasok ismét alkalmasnak bizonyultak a fecsketömegek befogadására. A vonuló madarak ki is használták a kínálkozó lehetőséget. Szeptember első napjaitól kezdve folyamatosan nőtt a nádasba alkonyatkor behúzó fecskék mennyisége. A hónap második harmadában esetenként már egymillióra becsülték a számukat.
A gyűrűzések során derült ki, hogy idén a költések nagyon jól sikerültek, mert öreg madár alig akadt. Volt olyan fogási nap, amikor 30-40 fiatal madárra jutott egy-egy öreg.
Ez némi reményt nyújt arra, hogy jövőre több fecske tér majd vissza, és talán tovább nő a költő párok száma.
/forrás: Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület/
/címlapkép: Alkonyati égbolt Sumonyban (Fotó: Schwarzkopf Ágnes)/