15.7 C
Komló
2024. február 26.
KezdőlapHírekNyerjük meg a komlói ősgyíknak a dicső címet!

Nyerjük meg a komlói ősgyíknak a dicső címet!

Komló – Harcra fel! Mindenki, aki kicsit is komlóinak érzi magát, ragadjon egeret és szavazzon ezen az oldalon a Komlosaurusra. Ugyanis itt a lehetőség, hogy városunk egyik büszkesége, a madármedencéjűek rendjébe tartozó jurakori hüllő megnyerje az „ÉV ősmaradványa címet.

A mi menő dinoszauruszunk ellen egy ványadt, megjegyezhetetlen nevű csiga (Tympanotonos) és egy hasonlóan unalmas kagyló (Hippurites) indult. Ők:

Na ne már, most komolyan?

A városunk szégyene lenne nem megverni ezeket a fénykorukban is ingerszegény teremtményeket. De tényleg, mit csinálna egy szerencsétlen kagyló vagy egy csiga az akár 1-2 méteresre is megnövő hátsó lábain járó ősgyíkkal? Alapesetben össze sem hasonlíthatók ezeknek az állatoknak a menőségi faktora, nyilván a szauruszunk javára.

A Magyarhoni Földtani Társulat (MFT) szavazásának győztese az idei évben kiemelt figyelmet kap a természettudományos rendezvényeken, és a mi esetünkben még a városunkat is népszerűsítheti.

Van még kérdés? Szavazz!

/címlapkép: komloimuzeum.hu/

- Hirdetés -spot_img

Kövess minket

8,536RajongókTetszik
60KövetőKövetés
29FeliratkozóFeliratkozás
- Hirdetés -spot_img
- Hirdetés -spot_img

Minden más