12.7 C
Komló
2024. szeptember 20.
KezdőlapPRNe legyen tabu a menstruáció: beszéljünk a problémára utaló tünetekről!

Ne legyen tabu a menstruáció: beszéljünk a problémára utaló tünetekről!

A menstruáció a női élet velejárója – sokszor még mindig tabuként kezelik ezt a témát, pedig nagyon is fontos beszélni róla, ugyanis ezáltal lehetünk képesek reálisan felmérni, mi számít normálisnak és mi nem.

Cikkünk célja, hogy tisztázzuk, miket tapasztalhatunk meg egy egészséges menstruáció során, és mik azok a jelek, amelyek esetén érdemes orvosi segítséget igénybe venni.

A bejegyzés tudásalapját a NaturPrime, a gyógynövénykészítmények szakértője szolgáltatta.

Ilyen a normális menstruáció

Az első havi vérzés leggyakrabban 12-13 éves korban jelentkezik, de 18 éves korig teljesen normálisnak tekinthető.

Bár az irodalmi érték 28 nap a női ciklus esetén, 24-32 nap között egészségesnek számít, és átlagosan 4-7 napig tart.

A vérzés mennyisége 40-50 milliliter közötti, és fontos kiemelni, hogy az egészséges menstruáció fájdalommentes, maximum kisebb kellemetlenségekkel jár, de ezek nem akadályozzák a mindennapos feladatok elvégzését.

A fájdalmas menstruáció nem normális

Nagymamáink, édesanyáink szájából gyakran elhangzanak a “ki kell bírni”, “menstruálni fájdalmas, fogadd el”, és ezekhez hasonló tartalmú mondatok, ám rendkívül fontos megérteni, hogy az erős fájdalmakkal járó menzesz problémát jelez.

Ahogy fentebb is említettük, a normál vérzés járhat ugyan kellemetlenséggel és enyhébb fájdalommal, de ezek nem korlátozhatják Önt a tevékenységekben, nem boríthatja fel a mindennapok ütemtervét.

Ha menstruáció alatt nem tud kikelni az ágyból, folyamatos gyógyszerszedés mellett is fájdalmat tapasztal, akkor érdemes felkeresni egy megbízható szakorvost, ugyanis az ilyen mértékű fájdalom nőgyógyászati problémákra is utalhat.

Egyéb tünetek is jelzik, ha baj van

Számos kóros állapot fennállása esetén a fájdalom mellett egyéb tüneteket is tapasztalhat.

Ilyenek lehetnek például:

  • • az erős hányinger és hányás
  • • szédülés, ájulás
  • • láz és/vagy izzadás
  • • fájdalmas széklet- és/vagy vizeletürítés
  • • fájdalmas szexuális együttlét
  • • meddőség.

A meddőséget leszámítva a tünetek a menstruációs ciklussal szinkronban tapasztalhatók, amennyiben nőgyógyászati problémához kötődnek.

Vegye komolyan a tüneteket!

Ha a fent leírtak alapján arra gyanakszik, hogy valami nincs rendben a ciklusával kapcsolatban, akkor mindenképp keresse fel nőgyógyászát!

Bár a hazai orvoslás rendkívül magas színvonalú ellátást biztosít a női problémák területén, még mindig akad néhány szakember, akik elavult szemlélettel figyelmen kívül hagyják, elbagatellizálják a beteg tüneteit – ilyenkor ne törődjön bele a helyzetbe!

Ha úgy érzi, orvosa nem veszi komolyan a panaszait, mindenképp keressen fel egy másik szakmabelit is konzultációs céllal, szükség esetén pedig váltson nőgyógyászt!

Az egészség az egyik legnagyobb kincsünk, bánjunk is így vele – a menstruációs problémákra is létezik megoldás, és egyáltalán nem szégyen, ha ilyet tapasztalunk. Vegye komolyan a tüneteit, ne törődjön bele a fájdalmakba!

PR
PR
Fizetett Promóció
- Hirdetés -spot_img

Kövess minket

8,536RajongókTetszik
60KövetőKövetés
29FeliratkozóFeliratkozás
- Hirdetés -spot_img
- Hirdetés -spot_img

Minden más