7.7 C
Komló
2025. március 23.
KezdőlapPRA diákmunka keresésének menete

A diákmunka keresésének menete

Sok oka lehet annak, hogy valaki diákként munkát keres, nem pusztán csak az anyagiak miatt dönt úgy valaki, hogy kipróbálja magát egy területen. Ahogy felnőttként, itt is be kell tartunk azonban bizonyos szabályokat, lépésről lépésre kell haladnunk.

Mindenképpen szerepet kap a folyamatban az internet is, ami nélkül ma már elképzelhetetlen az álláskeresés: nem véletlen van oly sok link a weben, amelyet érdemes felkeresnünk. Bár a helyi viszonyok is befolyásolják majd a lehetőségeket – például egy olyan egyetemi városban, mint Pécs sokkal egyszerűbb lehet munkát találni –, azért nem csak ezen múlik a siker. Mutatjuk, mit kell tenni!

  • 1. lépés: Ismerjük meg önmagunkat!

Ne kezdjünk bele mindenféle előzetes koncepció nélkül az álláskeresésbe! Legyen valamilyen elképzelésünk arról, mit szeretnénk. Napi 4 órás munkát? Esetleg egy olyat, amit csak hétvégén lehet végezni? Időszakos vagy állandó megbízást remélünk?

Fontos az is, milyen terület az, ahol szívesen kipróbálnánk magunkat, és mi az, amihez egyáltalán nem fűlik a fogunk. Ez utóbbi esetben valószínűleg csak napokat töltenénk a cégnél, így felesleges is jelentkezni.

Az erősségeink ismeretében körvonalazódhat bennünk, mi az, amire vágyunk: szellemi vagy fizikai munka? Pörgősebb vagy inkább nyugalmasabb? Fiatalokkal vagy idősebbekkel szeretnénk együtt dolgozni?

Ezek megválaszolásához a személyiségünket kell megvizsgálnunk, akár önismereti teszteket is tölthetünk ki, nem fog a hátrányunkra válni.

2. lépés: Készítsünk el egy jó önéletrajzot!

Nem is hinnénk, mennyire fontos a jó CV manapság! A HR-eseknek csupán pár percük van arra, hogy rápillantsanak egy-egy jelentkező önéletrajzára, és ha az nem fogja meg a figyelmüket, teszik is arrébb a dokumentumot.

A neten ehhez kapcsolódóan is sok oldalt fogunk találni, ezeket böngészve könnyen létrehozhatunk egy professzionális hatást keltő önéletrajzot. Tüntessük fel az elérhetőségeinket, eddigi tanulmányainkat és – ha van – a munkatapasztalatunkat. Jó az is, ha egy nyári diákmunkát vagy egy gyakorlatot tudunk csak felmutatni, itt is arra kíváncsiak a felvételiztetők, milyen képességeinket kamatoztattuk a munkavégzés során.

Tegyünk fényképet is a CV-be, de csakis olyat, amelyen konszolidáltan nézünk ki, a partifotó helyett a ballagási fénykép lesz a megfelelő.

3. lépés: Jöhet az álláskeresés!

Szerencsére a neten sok olyan oldal van, ahol kimondottan diákmunkát is hirdetnek – például a pecsallas.hu is jó lehet e szempontból –, így először itt kezdjük meg a keresést. Nézzük végig a hirdetéseket, mindet! Később már szűrhetünk a preferenciáink alapján, azonban legyen először némi rálátásunk arra, mit is várnak el a munkáltatók.

A fontosabb kulcsszavakat akár az önéletrajzunkba is beépíthetjük: ambíció, proaktivitás, vállalkozószellem, nyitottság, jó kommunikációs készség, rugalmasság, IT ismeretek, jogosítvány, stb.

Ha találunk jó hirdetést, jelentkezzünk rá! Nem biztos, hogy elsőre sikerrel fogunk járni, de ez ne tántorítson el bennünket. Itt is igaz a mondás: Gyakorlat teszi a mestert!

PR - Hirdetés
PR - Hirdetés
Fizetett Promóció
- Hirdetés -spot_img

Kövess minket

8,536RajongókTetszik
60KövetőKövetés
29FeliratkozóFeliratkozás
- Hirdetés -spot_img
- Hirdetés -spot_img

Minden más