-4.3 C
Komló
2025. január 18.
KezdőlapPR4 egyszerű tipp, amivel megőrizhetjük a tüdőnk és a légzőszerveink egészségét

4 egyszerű tipp, amivel megőrizhetjük a tüdőnk és a légzőszerveink egészségét

A lélegzés talán a legösztönösebb cselekvés, hiszen a születésünk percétől kezdve a halálunk pillanatáig folyamatosan végezzük, többnyire úgy, hogy észre sem vesszük. Ám ez még nem jelenti azt, hogy el lehetne hanyagolni a légzőszerveink egészségét, hisz ha nem vigyázunk rájuk, akkor komoly problémák alakulhatnak ki.

Sajnos a mai civilizált életvitel (a nagyvárosok szmogos, piszkos levegője) nem igazán kedvez neki, de az alábbi pár trükkel sokat tehetünk azért, hogy vigyázzunk rá.

Támogassuk a tüdőnk működését gyógynövényekkel!

Léteznek olyan gyógynövények, melyek elősegítik a tüdő tisztulását és regenerációját. Hogy csak egy pár példát említsünk: orvosi tüdőfű, aranygyökér, kerti kakukkfű. Ezek megtalálhatóak a Myrobalan tüdőerősítő és -tisztító készítményében is.

A termék fogyasztása csökkenti az oxidatív stresszt, semlegesíti a szabadgyököket, antibakteriális, gyulladáscsökkentő és regeneráló hatásával hozzájárul a tüdő egészségéhez.

A kapszula alkalmazható rendszeres jelleggel megelőzésként, de ha konkrét légzőszervi panaszunk van (asztma, hörghurut, krónikus köhögés, légúti allergia stb.) akkor ennek kezelésére is, hiszen csillapíthatja a panaszokat.

Inhaláljunk gyógynövényekkel!

A növények nemcsak úgy segíthetnek a tüdő tisztításában és regenerálásában, ha étrend-kiegészítőként fogyasztjuk őket, hanem belélegezve is. Az inhalálás egy ősi népi gyógymód, melyet sokan elavultnak tartanak, pedig nagyon is hatásos.

A meleg vízgőz már önmagában is segíthet, de érdemes kombinálni különféle gyógynövényekkel is. A torma, az édeskömény, a borsmenta, az ánizs és az eukaliptusz elpusztítja a tüdőben lévő kórokozókat, megfázás esetén fellazítja a letapadt váladékot.

A friss növényekből készítsünk főzetet és ennek a páráját lélegezzük be, ha pedig erre nincs lehetőség, akkor használjunk illóolajat, amit meleg vízbe csepegtetünk. Ez utóbbi esetben nagyon fontos, hogy 100%-os növényi illóolajat vásároljunk, ne olyat, ami mesterséges illatanyagokból áll.

Végezzünk hasi légzést!

A légzés bár ösztönös cselekedet, a legtöbben viszont rosszul végezzük, mert túl felületesen vesszük a levegőt, így az oxigén nem jut le a tüdő mélyére, hanem csak a mellkasba.

Ezért érdemes megtanulni a hasi légzést, melynek során a levegőt egész mélyre, a hasunkig beszívjuk. Ezt úgy lehet gyakorolni, hogy hanyatt fekve egy könyvet vagy más nehezebb tárgyat teszünk a hasunkra, és úgy vesszük a levegőt, hogy a tárgy fel-le emelkedjen. Ha sokat gyakoroljuk, egy idő után természetessé válik, és már észre sem vesszük majd, hogy így lélegzünk.

Keressük a tiszta levegőjű helyeket!

A légzőrendszerünk számára valóságos felüdülés, ha néha tiszta, friss levegőhöz juthat. Ehhez rendszeresen látogassunk el a természetbe, minél távolabb a lakott területektől, ahol tisztább a levegő. De ha van a közelben sóbarlang, érdemes azt is minél gyakrabban felkeresni.

PR
PR
Fizetett Promóció
- Hirdetés -spot_img

Kövess minket

8,536RajongókTetszik
60KövetőKövetés
29FeliratkozóFeliratkozás
- Hirdetés -spot_img
- Hirdetés -spot_img

Minden más