KezdőlapMinden másVéget ért a rétisasok gyűrűzése, 15 fióka kapott jelölést

Véget ért a rétisasok gyűrűzése, 15 fióka kapott jelölést

Baranya – A közelmúltban zárult le a rétisasok gyűrűzésére legalkalmasabb időszak, a szakemberek idén is végigjárták a madarak költőhelyeit. Az akció során összesen 15 fiókát jelöltek meg.

A Duna-Dráva Nemzeti Park Igazgatóság, a Gébics Természetvédelmi Egyesület és a Magyar Madártani Egyesület szakemberei az Alsó-Duna-völgy térségében végezték a gyűrűzést.

Összesen 15 rétisasfióka kapott jelölést Gemenctől a Homorúdi-erdőig.

„Az idei költések sikeressége nem túl erős, a szokásosnál kevesebb fióka és több költésmeghiúsulás a dunai áradások elmaradására, illetve táplálékhiányra vezethető vissza” – írták közleményükben.

/forrás, címlapkép: ddnp.hu/

- Hirdetés -spot_img

Kövess minket

8,536RajongókTetszik
60KövetőKövetés
29FeliratkozóFeliratkozás
- Hirdetés -spot_img
- Hirdetés -spot_img

Minden más