Baranya – A közelmúltban zárult le a rétisasok gyűrűzésére legalkalmasabb időszak, a szakemberek idén is végigjárták a madarak költőhelyeit. Az akció során összesen 15 fiókát jelöltek meg.
A Duna-Dráva Nemzeti Park Igazgatóság, a Gébics Természetvédelmi Egyesület és a Magyar Madártani Egyesület szakemberei az Alsó-Duna-völgy térségében végezték a gyűrűzést.
Összesen 15 rétisasfióka kapott jelölést Gemenctől a Homorúdi-erdőig.
„Az idei költések sikeressége nem túl erős, a szokásosnál kevesebb fióka és több költésmeghiúsulás a dunai áradások elmaradására, illetve táplálékhiányra vezethető vissza” – írták közleményükben.
/forrás, címlapkép: ddnp.hu/




