Az új felvételi rendszernek is köszönhetően, a tavalyihoz hasonlóan, idén szintén meghaladja a 120 ezret a felsőoktatási intézményekbe jelentkezettek száma, ami nagy áttörés a korábbi, 100 ezer körülihez képest – közölte hétfőn a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára.
Varga-Bajusz Veronika az M1 aktuális csatorna reggeli műsorában elmondta, hogy szerdán hirdetik ki a ponthatárokat, a jelentkezők SMS-ben kapnak értesítést az eredményről.
Két évvel ezelőtt kezdődött a felsőoktatási felvételi rendszer megújítása. Idei változás az intézményi többletpontok bevezetése, illetve az, hogy az ötödik érettségi tárgyat az egyetem határozza meg.
Idén is a gazdaságtudományi képzések voltak a legnépszerűbbek a felvételizők körében, a második helyre a pedagógusképzés került. A harmadik helyen állnak a műszaki képzések, de az első hatban szerepel az orvostudományi és az informatikai terület is. Az államtitkár arról is beszámolt, hogy idén a vidéki egyetemek népszerűsége már elérte a budapestiekét, minden második jelentkező vidéki egyetemet jelölt meg.
Idén is lesznek eredményváró Pont Ott Partik az ország több nagyvárosában, így Pécsen is. A Széchenyi téren este hat órától indulnak a programok, az este sztárvendége T. Danny lesz. Bővebb infók, és részletes program ide kattintva.
/MTI/