6.7 C
Komló
2025. január 26.
KezdőlapMinden másLáncfűrészeket hajigált a rendőrök elé a Pécs irányába menekülő sofőr - Videó

Láncfűrészeket hajigált a rendőrök elé a Pécs irányába menekülő sofőr – Videó

Baranya – A Pécsi Járási Ügyészség közúti veszélyeztetés és más bűncselekmények miatt emelt vádat egy férfi ellen, aki idén januárban a rendőrök elől menekülve veszélyeztette a közlekedésben résztvevők életét. 

Az ügyészség közleménye szerint idén januárban a vádlott Mohács irányából közlekedett Pécs felé, amikor a rendőrjárőrök észlelték az autóját. Mivel az autó érintettsége felmerült egy lopással kapcsolatban, ezért a gépkocsi vezetőjét igazoltatni akarták. A sofőr azonban nem állt meg, hanem több mint 150 km/órás sebességgel le akarta rázni az őt követő, megkülönböztető jelzést használó rendőröket.

A vádlott a menekülés során 160-170 km/órás sebességgel több, a közúti közlekedésben résztvevő gépkocsit is veszélyeztetett azáltal, hogy többször szabálytalanul előzve áttért a másik forgalmi sávba. A menekülő férfi kétszer a gépkocsijából kidobott egy-egy láncfűrészt, melyek az úttestre estek, ezáltal veszélyeztetve az őt üldöző rendőröket.

Végül egy zsákfaluba hajtott, ahol egy szarvasmarha telepen a sárban a gépkocsija megállt, így gyalog próbált elmenekülni a rendőrök elől, akik azonban elfogták.

A vádlott cselekménye a közúti veszélyeztetés bűntettének megállapítására alkalmas.

Az ügyészség a férfit további öt társával együtt felfegyverkezve, csoportosan elkövetett garázdaság bűntettével is megvádolta egy májusi eset kapcsán. Bár konkrétan nem közlik az eset leírása, és a dátum alapján valószínűsíthetően erről van szó:

Bozótvágóval, lapáttal esett egymásnak két társaság Pécsen, két embert el is ütöttek

 

- Hirdetés -spot_img

Kövess minket

8,536RajongókTetszik
60KövetőKövetés
29FeliratkozóFeliratkozás
- Hirdetés -spot_img
- Hirdetés -spot_img

Minden más