Pécs – Hetek óta próbálják befogni a megszökött madarat a Pécsi Állatkert munkatársai.
Most vasárnap kirándulás közben egy pávával futott össze a Pécs Ma egyik olvasója. A nem mindennapi találkozásról be is számolt a lapnak, akik kiderítették, hogy a madár a Pécsi Állatkertből szökött el.
A Pécs Zoo munkatársai elmondták a lapnak, hogy már hetek óta próbálják befogni a szemfüles madarat, de mindeddig nem jártak sikerrel. Azt is megtudták, hogy a kakas valószínűleg párt keresni indult, és a hetek óta tartó kóborlása során már új barátai is lettek.
A madár barátságos az idegenekkel, többen rendszeresen enni adnak neki, azonban az állatkerti dolgozók elől eddig mindig meglépett.
További részletek és fotók a Pécs Ma cikkében.
/Forrás, címlapkép: pecsma.hu/




