Komló – Péntek reggel nem volt tanítás az első két órában a Gagarin Általános Iskolában.
A komlói Gagarin Általános Iskola tanári kara is csatlakozott a péntek reggelre meghirdetett újabb demonstrációhoz. Az iskolában elmaradt az első két tanóra.
A tanárok a munkakörülményeik javítását, a sztrájkjoguk visszaállítását, a bérük emelését, és a közoktatás reformját szeretnék tiltakozásukkal elérni.
Országszerte zajlanak a demonstrációk
Számos fővárosi és vidéki iskola csatlakozott a péntek reggelre meghirdetett országos pedagógussztrájkhoz. Pécsett már tegnap is tartottak egy demonstrációt a helyi tankerületi központ előtt. Ma reggel pedig élő lánccal tiltakoztak tanárok és diákok a város több pontján.
Korábban több komlói intézmény pedagógusa is kifejezte szolidaritását a sztrájkban résztvevő kollégáik felé, de úgy tudjuk a mai tiltakozásban csak a Gagarin Általános Iskola vett részt.
Akik többet szeretnének tudni az éppen zajló eseményekről, azoknak a Telex folyamatosan frissülő hírfolyamát ajánljuk.
FRISSÍTÉS:

A Komlói EGYMI 16 tanára és további 9 dolgozója is csatlakozott a mai sztrájkhoz, az órák megtartása mellett: “a közoktatás megújulásáért, az oktatásban dolgozók, a tanuló diákok körülményeinek jobbításáért.”
A Felsőszilvási Általános Iskola pedagógus kara pedig egy versrészlettel és egy fotóval üzent.
A Kenderföld-Somági Általános Iskola tanárai szintén szolidaritanak a sztrájkban résztvevők mellett.