Az érettségi előtt álló fiatalok a legtöbb esetben a matematikától félnek, hiszen ez az egyik legnehezebb és a legtöbb problémát okozó tárgy. Szerencsére azonban az internet világában számos lehetőségünk adódik arra, hogy hatékonyan felkészüljünk a megmérettetésre. Kiemelten fontos a gyakorlati és az elméleti anyag áttekintése, a gyakorlás, az alapvető fogalmak és képletek megtanulása.
De mire lesz még szükség? Milyen hatékony technikák léteznek, amikkel felkészülhetünk a vizsgára?
Kihívásokkal nézünk szembe
Több olyan tanulási technika van, amely segíthet a diákoknak felkészülni a matematika érettségire. A Rubicon Érettségi Mesterkurzusának matematika oktatása lehetőséget ad arra, hogy minden témát és feladatot alaposan átnézzünk és az eszünkbe véssünk. Itt csak azt kapjuk kézhez, amit kérdezni fognak, nincs felesleges tanulás vagy túl sok utánajárás. Az egyéni felkészülés bár rengeteg munkát és szorgalmat igényel, napi egy óra tanulás elég lehet ahhoz, hogy megfeleljünk a vizsgakövetelményeknek.
Az érettségi témakörök alapos átnézése és a rendszerező összefoglalás sokat segíthet abban, hogy mindenhez hozzá tudjunk szólni. A mesterkurzus is ebben nyújt segítséget. Olyan videós anyagot ad kézhez, amihez bárhol és bármikor hozzáférhetünk. Akár a buszon ülünk, akár otthon vagyunk, akár valahol pihenünk vagy várakozunk, a telefonunkon keresztül mindent elérhetünk. Sosem marad felesleges idő, amit ne tudnánk kihasználni.
Tanulási technikák
A matematika nem lehetetlen küldetés, csak egy kicsit máshonnan kell megközelíteni a felkészülési folyamatot. Mivel ez egy gyakorlati tárgy, nem a tételeket és a vázlatokat kell átnézni és megtanulni, hanem gyakorolni. Sokat. Ezeknek köszönhetően rögzülhetnek a feladattípusok, fejleszthetjük a problémamegoldó képességünket.
Erre nagy szükség van a matematika érettségin, amely egy gyakorlati alapú, kompetenciára épülő tárgy, ahol fontos a változatos tanulás és a vizuális segédeszközök használata. Az ábrákat és a diagramokat alkalmazva gyorsabban megérthetjük és megjegyezhetjük a lényeget. Ha viszont sejtelmünk sincsen arról, hogyan készülhetünk hatékonyan, akkor érdemes az online videós tanfolyamot választani, ami sokat segíthet akár matekból, akár más tárgyakból közép- és emelt szinten egyaránt.
Legyen prioritás a gyakorlás
Ha több tárgyból egyszerre érettségizünk, akkor készítsünk egyéni beosztást, egy olyan ütemtervet, amelyet napról napra követünk. Ez azért kell, mert így priorizálhatjuk a tárgyakat. Lesz olyan téma vagy feladat, amivel gyorsabban haladunk, de előfordulhat, hogy valamire több időt kell szánnunk.
A feladatok megtervezése és a tananyag felosztása segít abban, hogy elkerüljük az utolsó pillanatos kapkodást, a sietést, így elő sem fordulhat, hogy valamire nem jut idő. Az viszont különösen fontos, hogy változatosan osszuk be a tanulnivalót, nehogy kiégjünk vagy eltűnjön a motivációnk.