Időjárás – Visszatér hétvégén a nyárias idő. Sok napsütésre, 30 fokos nappali maximumokra, és némi gomolyfelhőre számíthatunk.
Pénteken a gomoly- és fátyolfelhők mellett többórás napsütés várható, néhol futó záporok is kialakulhatnak. Az északkeleti szél az ország keleti felén élénk lesz. A legmagasabb nappali hőmérséklet 22 és 28 fok között alakul. Komló környékén 27 fokos nappali maximum várható.

Szombaton a gomoly- és fátyolfelhők mellett sok napsütésre lehet számítani, bár néhol előfordulhat zápor, zivatar. A minimum-hőmérséklet 8-15, a maximum 23-28 fok között alakul. Környékünkön 26 fokig melegszik az idő.
Vasárnap a gomoly-, illetve fátyolfelhők mellett szintén sok napsütés várható, de néhol kialakulhat zápor, zivatar. Helyenként megélénkül a déli szél, hajnalban általában 11-17, a délutáni órákban 24-30 fok lehet.
/OMSZ, MTI/