Komló – Az ország több településén magas a levegő ózontartalma, hívja fel a figyelmet a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK).
Pénteki tájékoztatásuk szerint a déli, kora délutáni órákban az ózon koncentrációja jellemzően magas, a krónikus légúti betegségben szenvedők légúti irritációt, légzési nehézséget vagy köhögést tapasztalhatnak. A következő napokban jelentős változás nem várható.

Az asztmában vagy egyéb légzőszervi betegségben szenvedőknek nem javasolják, hogy a szabadban intenzív fizikai tevékenységet végezzenek a déli, illetve a kora délutáni órákban.




