Időjárás – „Sötét a táj, hol az erőmű füstje száll, az elhagyott bányavidék fölött csak szürke köd szitál.” A HétköznaPI CSAlódások sora tökéletesen jellemzi a hét eddigi időjárását.
A ködös, párás, szürke idő ma még biztosan marad, már amennyire biztos lehet bármelyik időjárásjelentés. Az északkeleti országrészben egy kis napsütés törheti meg a felhős időt, de ez minket itt délnyugaton nem igazán érint.

A legmagasabb nappali hőmérséklet általában -2 és +2 fok között alakul, de ahol kisüt a nap, ott ennél pár fokkal enyhébb lehet az idő. Késő estére 0 és -4 fok közé hűl le a levegő.
Szombaton egy hidegfront éri el hazánkat, és söpri ki a Kárpát-medence felett megült levegőt. A Dunántúl nyugati felén délutántól elszórtan kisebb havazás, havas eső fordulhat elő, másutt szitálás, ónos szitálás, hószállingózás lehet.
A legmagasabb nappali hőmérséklet -2 és +5 fok között valószínű.
/forrás: OMSZ/